0805Y1000333MER
Mfr.Part #
0805Y1000333MER
Description
CAP CER 0.033UF 100V X7R 0805
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
0.033µF
Factory Lead Time :
9 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
0805Y1000333MER
Knowles Syfer 0805Y1000333MER
FlexiCap™ 0.033μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y1000333MER Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805Y1000333MER Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm