0805Y1000333KDR
Mfr.Part #
0805Y1000333KDR
Description
CAP CER 0.033UF 100V X7R 0805
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.033µF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
0805Y1000333KDR
Knowles Syfer 0805Y1000333KDR
FlexiCap™ 0.033μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y1000333KDR Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R.
0805Y1000333KDR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm