0805Y1000331JCT
Mfr.Part #
0805Y1000331JCT
Description
CAP CER 330PF 100V C0G/NP0 0805
Capacitance :
330pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Depth :
1.25mm
Voltage - Rated DC :
100V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Composition :
Ceramic
Height :
1.3mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Dielectric :
C0G
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Weight :
5.499807mg
Voltage :
100V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Termination :
SMD/SMT
Feature :
Soft Termination
Datasheets
0805Y1000331JCT
Introducing Ceramic Capacitors Knowles Syfer 0805Y1000331JCT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Package / Case:0805 (2012 Metric), Voltage:100V, 0805Y1000331JCT pinout, 0805Y1000331JCT datasheet PDF, 0805Y1000331JCT amp .Beyond Ceramic Capacitors Knowles Syfer 0805Y1000331JCT ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Knowles Syfer 0805Y1000331JCT
FlexiCap™ 330pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)