0805Y1000330KAT
Mfr.Part #
0805Y1000330KAT
Description
CAP CER 33PF 100V C0G/NP0 0805
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Factory Lead Time :
9 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100V
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
33pF
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Datasheets
0805Y1000330KAT
Knowles Syfer 0805Y1000330KAT
FlexiCap™ 33pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y1000330KAT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0805Y1000330KAT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm