0805Y1000330GAR
Mfr.Part #
0805Y1000330GAR
Description
CAP CER 33PF 100V C0G/NP0 0805
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Soft Termination
Factory Lead Time :
9 Weeks
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
33pF
Datasheets
0805Y1000330GAR
Knowles Syfer 0805Y1000330GAR
FlexiCap™ 33pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y1000330GAR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805Y1000330GAR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm