0805Y1000271MCTE03
Mfr.Part #
0805Y1000271MCTE03
Description
CAP CER 270PF 100V C0G/NP0 0805
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.045 1.15mm
Capacitance :
270pF
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
Low ESL (X2Y), Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Applications :
Bypass, Decoupling, Boardflex Sensitive
Knowles Syfer 0805Y1000271MCTE03
FlexiCap 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 1B ±20% 270pF