0805Y1000222KXR
Mfr.Part #
0805Y1000222KXR
Description
CAP CER 2200PF 100V X7R 0805
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
2200pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
0805Y1000222KXR
Knowles Syfer 0805Y1000222KXR
FlexiCap™ 2200pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y1000222KXR Overview
This device's program size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0805Y1000222KXR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm