0805Y1000221JQT
Mfr.Part #
0805Y1000221JQT
Description
CAP CER 220PF 100V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±5%
Capacitance :
220pF
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
0805Y1000221JQT
Knowles Syfer 0805Y1000221JQT
FlexiCap™ 220pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y1000221JQT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805Y1000221JQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm