0805Y1000221GAR
Mfr.Part #
0805Y1000221GAR
Description
CAP CER 220PF 100V C0G/NP0 0805
Voltage - Rated :
100V
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Capacitance :
220pF
Factory Lead Time :
9 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Feature :
Soft Termination
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
0805Y1000221GAR
Knowles Syfer 0805Y1000221GAR
FlexiCap™ 220pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y1000221GAR Overview
Programs on this device are of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
0805Y1000221GAR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm