0805Y1000220KAT
Mfr.Part #
0805Y1000220KAT
Description
CAP CER 22PF 100V C0G/NP0 0805
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
22pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Series :
FlexiCap™
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
9 Weeks
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Datasheets
0805Y1000220KAT
Knowles Syfer 0805Y1000220KAT
FlexiCap™ 22pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y1000220KAT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805Y1000220KAT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm