0805Y1000220JQT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805Y1000220JQT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 22PF 100V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
FlexiCap™
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
100V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
22pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
0805Y1000220JQT
Knowles Syfer 0805Y1000220JQT
FlexiCap™ 22pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y1000220JQT Overview
This device's program size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0805Y1000220JQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm