0805Y1000180FAT
Mfr.Part #
0805Y1000180FAT
Description
CAP CER 18PF 100V C0G/NP0 0805
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
9 Weeks
Voltage - Rated :
100V
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
18pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
0805Y1000180FAT
Knowles Syfer 0805Y1000180FAT
FlexiCap™ 18pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y1000180FAT Overview
A 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
0805Y1000180FAT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm