0805Y1000121JER
Mfr.Part #
0805Y1000121JER
Description
CAP CER 120PF 100V X7R 0805
Tolerance :
±5%
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
9 Weeks
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
120pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
0805Y1000121JER
Knowles Syfer 0805Y1000121JER
FlexiCap™ 120pF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y1000121JER Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
0805Y1000121JER Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm