0805Y1000120KAT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805Y1000120KAT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 12PF 100V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
9 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
12pF
Series :
FlexiCap™
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination
Datasheets
0805Y1000120KAT
Knowles Syfer 0805Y1000120KAT
FlexiCap™ 12pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y1000120KAT Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805Y1000120KAT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm