0805Y1000120FFT
Mfr.Part #
0805Y1000120FFT
Description
CAP CER 12PF 100V C0G/NP0 0805
Voltage - Rated :
100V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
12pF
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
0805Y1000120FFT
Knowles Syfer 0805Y1000120FFT
FlexiCap™ 12pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y1000120FFT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
0805Y1000120FFT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm