0805Y1000102MET
Mfr.Part #
0805Y1000102MET
Description
CAP CER 1000PF 100V X7R 0805
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
1000pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Feature :
Soft Termination
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
0805Y1000102MET
Knowles Syfer 0805Y1000102MET
FlexiCap™ 1000pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y1000102MET Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805Y1000102MET Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm