0805Y1000100FAT
Mfr.Part #
0805Y1000100FAT
Description
CAP CER 10PF 100V C0G/NP0 0805
Tolerance :
±1%
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
10pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Voltage - Rated :
100V
Series :
FlexiCap™
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
0805Y1000100FAT
Knowles Syfer 0805Y1000100FAT
FlexiCap™ 10pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y1000100FAT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
0805Y1000100FAT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm