0805Y0632P70HQT
Mfr.Part #
0805Y0632P70HQT
Description
CAP CER 2.7PF 63V C0G/NP0 0805
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
63V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±0.05pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
2.7pF
Datasheets
0805Y0632P70HQT
Knowles Syfer 0805Y0632P70HQT
FlexiCap™ 2.7pF 63V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0632P70HQT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
0805Y0632P70HQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm