0805Y0631P50CAT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805Y0631P50CAT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1.5PF 63V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
63V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
Soft Termination
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Capacitance :
1.5pF
Series :
FlexiCap™
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Tolerance :
±0.25pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
9 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0805Y0631P50CAT
Knowles Syfer 0805Y0631P50CAT
FlexiCap™ 1.5pF 63V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0631P50CAT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
0805Y0631P50CAT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm