0805Y0631P40DQT
Mfr.Part #
0805Y0631P40DQT
Description
CAP CER 1.4PF 63V C0G/NP0 0805
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
63V
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1.4pF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±0.5pF
Datasheets
0805Y0631P40DQT
Knowles Syfer 0805Y0631P40DQT
FlexiCap™ 1.4pF 63V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0631P40DQT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
0805Y0631P40DQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm