0805Y0631P30CQT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805Y0631P30CQT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1.3PF 63V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
1.3pF
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
FlexiCap™
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
63V
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Tolerance :
±0.25pF
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Datasheets
0805Y0631P30CQT
Knowles Syfer 0805Y0631P30CQT
FlexiCap™ 1.3pF 63V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0631P30CQT Overview
Programs on this device are of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
0805Y0631P30CQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm