0805Y0631P10BQT
Mfr.Part #
0805Y0631P10BQT
Description
CAP CER 1.1PF 63V C0G/NP0 0805
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.1pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1.1pF
Voltage - Rated :
63V
Datasheets
0805Y0631P10BQT
Knowles Syfer 0805Y0631P10BQT
FlexiCap™ 1.1pF 63V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0631P10BQT Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805Y0631P10BQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm