0805Y0630821MXR
Mfr.Part #
0805Y0630821MXR
Description
CAP CER 820PF 63V X7R 0805
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated :
63V
Capacitance :
820pF
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
0805Y0630821MXR
Knowles Syfer 0805Y0630821MXR
FlexiCap™ 820pF 63V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0630821MXR Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R 2R1.
0805Y0630821MXR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm