0805Y0630821KET
Mfr.Part #
0805Y0630821KET
Description
CAP CER 820PF 63V X7R 0805
Tolerance :
±10%
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
820pF
Factory Lead Time :
9 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
63V
Datasheets
0805Y0630821KET
Knowles Syfer 0805Y0630821KET
FlexiCap™ 820pF 63V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0630821KET Overview
A 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
0805Y0630821KET Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm