0805Y0630821FCR
Mfr.Part #
0805Y0630821FCR
Description
CAP CER 820PF 63V C0G/NP0 0805
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated :
63V
Tolerance :
±1%
Capacitance :
820pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
0805Y0630821FCR
Knowles Syfer 0805Y0630821FCR
FlexiCap™ 820pF 63V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0630821FCR Overview
This device's program size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0805Y0630821FCR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm