0805Y0630470KCT
Mfr.Part #
0805Y0630470KCT
Description
CAP CER 47PF 63V C0G/NP0 0805
Feature :
Soft Termination
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
63V
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
47pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0805Y0630470KCT
Knowles Syfer 0805Y0630470KCT
FlexiCap™ 47pF 63V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0630470KCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0805Y0630470KCT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm