0805Y0630470JAT
Mfr.Part #
0805Y0630470JAT
Description
CAP CER 47PF 63V C0G/NP0 0805
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
47pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
63V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
0805Y0630470JAT
Knowles Syfer 0805Y0630470JAT
FlexiCap™ 47pF 63V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0630470JAT Overview
Ceramic capacitor is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0 1B.
0805Y0630470JAT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm