0805Y0630393MDR
Mfr.Part #
0805Y0630393MDR
Description
CAP CER 0.039UF 63V X7R 0805
Capacitance :
0.039µF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Voltage - Rated :
63V
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0805Y0630393MDR
Knowles Syfer 0805Y0630393MDR
FlexiCap™ 0.039μF 63V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0630393MDR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805Y0630393MDR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm