0805Y0630393JDT
Mfr.Part #
0805Y0630393JDT
Description
CAP CER 0.039UF 63V X7R 0805
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±5%
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.039µF
Voltage - Rated :
63V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Datasheets
0805Y0630393JDT
Knowles Syfer 0805Y0630393JDT
FlexiCap™ 0.039μF 63V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0630393JDT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0805Y0630393JDT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm