0805Y0630392FCT
Mfr.Part #
0805Y0630392FCT
Description
CAP CER 3900PF 63V C0G/NP0 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±1%
Capacitance :
3900pF
Voltage - Rated :
63V
Datasheets
0805Y0630392FCT
Knowles Syfer 0805Y0630392FCT
FlexiCap™ 3900pF 63V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0630392FCT Overview
Programs on this device are of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
0805Y0630392FCT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm