0805Y0630390GAT
Mfr.Part #
0805Y0630390GAT
Description
CAP CER 39PF 63V C0G/NP0 0805
Capacitance :
39pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated :
63V
Factory Lead Time :
9 Weeks
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±2%
0805 (2012 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
0805Y0630390GAT
Knowles Syfer 0805Y0630390GAT
FlexiCap™ 39pF 63V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0630390GAT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
0805Y0630390GAT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm