0805Y0630223JXR
Mfr.Part #
0805Y0630223JXR
Description
CAP CER 0.022UF 63V X7R 0805
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
0.022µF
Tolerance :
±5%
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0805Y0630223JXR
Knowles Syfer 0805Y0630223JXR
FlexiCap™ 0.022μF 63V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0630223JXR Overview
This device's program size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0805Y0630223JXR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm