0805Y0630222KET
Mfr.Part #
0805Y0630222KET
Description
CAP CER 2200PF 63V X7R 0805
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
FlexiCap™
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
9 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
2200pF
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
0805Y0630222KET
Knowles Syfer 0805Y0630222KET
FlexiCap™ 2200pF 63V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0630222KET Overview
Programs on this device are of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R 2R1 being the highest temperature coefficient.
0805Y0630222KET Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm