0805Y0630221JXR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805Y0630221JXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 220PF 63V X7R 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
220pF
Feature :
Soft Termination
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
FlexiCap™
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Datasheets
0805Y0630221JXR
Knowles Syfer 0805Y0630221JXR
FlexiCap™ 220pF 63V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0630221JXR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
0805Y0630221JXR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm