0805Y0630221JCT
Mfr.Part #
0805Y0630221JCT
Description
CAP CER 220PF 63V C0G/NP0 0805
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
63V
Capacitance :
220pF
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0805Y0630221JCT
Knowles Syfer 0805Y0630221JCT
FlexiCap™ 220pF 63V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0630221JCT Overview
Ceramic capacitor is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0 1B.
0805Y0630221JCT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm