0805Y0630151FCT
Mfr.Part #
0805Y0630151FCT
Description
CAP CER 150PF 63V C0G/NP0 0805
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
63V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
150pF
Datasheets
0805Y0630151FCT
Knowles Syfer 0805Y0630151FCT
FlexiCap™ 150pF 63V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0630151FCT Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805Y0630151FCT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm