0805Y0630150KAT
Mfr.Part #
0805Y0630150KAT
Description
CAP CER 15PF 63V C0G/NP0 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
15pF
Voltage - Rated :
63V
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
0805Y0630150KAT
Knowles Syfer 0805Y0630150KAT
FlexiCap™ 15pF 63V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0630150KAT Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805Y0630150KAT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm