0805Y0630150JAT
Mfr.Part #
0805Y0630150JAT
Description
CAP CER 15PF 63V C0G/NP0 0805
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Capacitance :
15pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±5%
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
63V
Factory Lead Time :
9 Weeks
Datasheets
0805Y0630150JAT
Knowles Syfer 0805Y0630150JAT
FlexiCap™ 15pF 63V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0630150JAT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
0805Y0630150JAT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm