0805Y0630124KXR
Mfr.Part #
0805Y0630124KXR
Description
CAP CER 0.12UF 63V X7R 0805
Voltage - Rated :
63V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.12μF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
0805Y0630124KXR
Knowles Syfer 0805Y0630124KXR
FlexiCap™ 0.12μF 63V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0630124KXR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
0805Y0630124KXR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm