0805Y0630123JET
Mfr.Part #
0805Y0630123JET
Description
CAP CER 0.012UF 63V X7R 0805
Feature :
Soft Termination
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
63V
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
9 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
0.012µF
Datasheets
0805Y0630123JET
Knowles Syfer 0805Y0630123JET
FlexiCap™ 0.012μF 63V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0630123JET Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0805Y0630123JET Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm