0805Y0630122JAR
Mfr.Part #
0805Y0630122JAR
Description
CAP CER 1200PF 63V C0G/NP0 0805
Factory Lead Time :
9 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
63V
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Capacitance :
1200pF
Datasheets
0805Y0630122JAR
Knowles Syfer 0805Y0630122JAR
FlexiCap™ 1200pF 63V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0630122JAR Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
0805Y0630122JAR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm