0805Y0630101JDT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805Y0630101JDT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 100PF 63V X7R 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Capacitance :
100pF
Tolerance :
±5%
Series :
FlexiCap™
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
0805Y0630101JDT
Knowles Syfer 0805Y0630101JDT
FlexiCap™ 100pF 63V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0630101JDT Overview
Ceramic capacitor is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R.
0805Y0630101JDT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm