0805Y050P600BQT
Mfr.Part #
0805Y050P600BQT
Description
CAP CER 0.6PF 50V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
0.6pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±0.1pF
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Datasheets
0805Y050P600BQT
Knowles Syfer 0805Y050P600BQT
FlexiCap™ 0.6pF 50V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y050P600BQT Overview
This device's program size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0805Y050P600BQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm