0805Y0506P80DFR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805Y0506P80DFR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 6.8PF 50V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±0.5pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
6.8pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Series :
FlexiCap™
Datasheets
0805Y0506P80DFR
Knowles Syfer 0805Y0506P80DFR
FlexiCap™ 6.8pF 50V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0506P80DFR Overview
This device's program size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0805Y0506P80DFR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm