0805Y0504P70BFR
Mfr.Part #
0805Y0504P70BFR
Description
CAP CER 4.7PF 50V C0G/NP0 0805
Tolerance :
±0.1pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
4.7pF
Voltage - Rated :
50V
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
0805Y0504P70BFR
Knowles Syfer 0805Y0504P70BFR
FlexiCap™ 4.7pF 50V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0504P70BFR Overview
Programs on this device are of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
0805Y0504P70BFR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm