0805Y0503P90CAT
Mfr.Part #
0805Y0503P90CAT
Description
CAP CER 3.9PF 50V C0G/NP0 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
3.9pF
Factory Lead Time :
9 Weeks
Voltage - Rated :
50V
Ratings :
AEC-Q200
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±0.25pF
Datasheets
0805Y0503P90CAT
Knowles Syfer 0805Y0503P90CAT
FlexiCap™ 3.9pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0503P90CAT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805Y0503P90CAT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm