0805Y0500822KXR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805Y0500822KXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 8200PF 50V X7R 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Soft Termination
Series :
FlexiCap™
Capacitance :
8200pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±10%
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
0805Y0500822KXR
Knowles Syfer 0805Y0500822KXR
FlexiCap™ 8200pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0500822KXR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
0805Y0500822KXR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm