0805Y0500681FAT
Mfr.Part #
0805Y0500681FAT
Description
CAP CER 680PF 50V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Capacitance :
680pF
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Factory Lead Time :
9 Weeks
Datasheets
0805Y0500681FAT
Knowles Syfer 0805Y0500681FAT
FlexiCap™ 680pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0500681FAT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805Y0500681FAT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm