0805Y0500470FAT
Mfr.Part #
0805Y0500470FAT
Description
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 0805
Ceramic Capacitors
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
50V
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Capacitance :
47pF
Datasheets
0805Y0500470FAT
Knowles Syfer 0805Y0500470FAT
FlexiCap™ 47pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0500470FAT Overview
This device's program size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0805Y0500470FAT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm