0805Y0500392KET
Mfr.Part #
0805Y0500392KET
Description
CAP CER 3900PF 50V X7R 0805
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
9 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
3900pF
Datasheets
0805Y0500392KET
Knowles Syfer 0805Y0500392KET
FlexiCap™ 3900pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0500392KET Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0805Y0500392KET Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm